WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir


WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir
Farkındaysanız son zamanlarda bir koyu tema modası hakim, Önce windows ardından tarayıcılar , Akıllı telefonlar ... ben aylardır telefon arayüzünü pil tasarrufu olsun diye koyu temada kullanıyorum az da

olsa katkı sağlıyor diye düşünüyorum. Mesajlaşma uygulamalarını kullananlar da koyu tema konusunda uzunca bir süredir istekte bulunuyorlardı ve en nihayetinde WhatsApp kodlayıcıları koyu temayı ilave ettiler. Yeni Karanlık Mod veya Koyu tema (Karanlık Tema) özelliği, gece saatlerinde göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Koyu tema özelliği yeni olduğundan aşağıdaki adımları uygulamadan önce WhatsApp nin son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun . WhatsApp de sürüm numarasını kontrol etmek için ; Sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayın ardından Ayarlar -Yardım - Uygulama bilgileri kısmına dokunun.

whatsapp sürümü nasıl bulunur

Gördüğünüz gibi sürüm numaram 2.20.64 tür sizdeki daha düşük ise Koyu tema özelliği yeralmayacaktır bu nedenle whatsApp yi güncellemeniz gerekir.

WhatsApp de Karanlık mod , koyu veya karanlık tema ayarı

Akıllı telefonunuzda Android 10 işletim sistemi kullanıyorsanız ve Telefon Ayarları'nı kullanarak genel olarak Karanlık Modu etkinleştirdiyseniz, WhatsApp, Kullanıcı Arayüzünde Karanlık Modu otomatik olarak etkinleştirir. Android işletim sisteminin daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız veya Dark Modeyi (Koyu mod) sistem genelinde kullanmıyorsanız, aşağıdaki adımlar ile siyah temaya geçiş yapabilirsiniz

1. WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki Üç noktaya dokunun ve aşağıya açılır menüden Ayarlar kısmını seçin

whatsapp ayarlar

2. Ardından Sohbetler kısmına dokunun ve bir sonraki ekranda Tema yı seçin. Karşınıza gelecek olan seçeneklerden Koyu temayı işaretleyip "Tamam" butonuna tıklayın.

whatsapp koyu tema

Artık WhastApp arayüzü koyu (Siyah) oldu. Eğer Gözünüzde bir rahatsızlık varsa Normal temayı kullanmanızı öneririm fakat gece ışıklar kapalı iken veya karanlık ortamlarda uzunca bir süre WhatsApp üzerinden yazışıyorsanız koyu temayı kullanmanız gözlerinizde parlak ışığın yolaçtığı batma hissini azaltacaktır.

WhastApp koyu tema

Orta yaş ve üzerindeyseniz koyu temalardan uzak durmanızı öneririm çünkü göz bozukluğunu tetikler ayrıca yapılan araştırmalarda ; Açık arka plandaki koyu yazıların,Koyu arka planlı açık renkli yazılara nazaran çok daha hızlı okunduğunu ortaya koymuştur ilaveten Dünya nüfusunun %50 sinin Astigmat denen bir göz kusuruna sahip olduğu düşünüldüğünde bunların koyu zemin üzerindeki açık yazıları okurken zorlanacakları da gözönüne alınmalıdır.

- WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir Burada

- WhatsApp de sohbet mesajlarını topluca silin Burada

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Line deki Resmi whatsapp de paylaşmak Burada


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha