Secure Folders ile Klasörlerinizi güvene alın


Secure Folders ile Klasörlerinizi koruyun
Eğer Ortak kullanılan bir bilgisayarda iseniz başkalarının kurcalamasından rahatsızlık duyacağınız bazı klasörleriniz ,dosyalarınız veya programlarınız olabilir bunları güvende tutmak için birçok yazılım


bulunmasına rağmen bazıları ücretli bazıları ise kullanıcı dostu değildir. Eğer Portable ve kullanımı kolay bir yazılım arıyorsanız Secure Folders Uygulamasını deneyebilirsiniz. Yazılım Portable görünmesine rağmen kurulum yapmaktadır. Anasayfası kapalı olduğundan ve bir süredir yeni sürümü çıkmadığından google aramalarında bulamayabilirsiniz bu sebeple Uygulamayı sayfa sonundaki linkte sizler için paylaştık.

Secure folders yazılımı nasıl Kullanılır

Yazılımı ilk çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir arayüz ile karşılaşacaksınız. Üstte kırmızı bir bandaj ile Koruma ajanını kurmak için buraya tıklayın denmektedir. Tıklayıp yazılımı kurun.

Secure folders yazılımı kurulumu

Kurulumun ardından bandaj yeşil hale gelecektir. Arayüzüne bir dosya veya klasör ilave etmek istediğinizde bunu ya sürükle bırak yöntemi ile veya sağ dip kısımdaki "Add" butonundan gerçekleştirebilirsiniz. Ben demenek için birkaç klasör , dosya ve yazılım ilave ettim. Klasörü Sürükleyip bıraktığınız anda size ne tür bir koruma istediğinizi soracaktır.

Secure Folders Ayarları

Hide : Gizle
Lock : Kilitle
Read Only : Sadece okuma izni
No Execution : Herhangi bir exe çalıştırılamasın

Güvene aldığınız klasörler veya dosyalar liste halinde arayüzde sıralanacaktır. Sol alttaki "Enable Protection" buton ile korumayı devre dışı bırakabilirsiniz. Action sütununda yeralan listedeki her bir bileşen için Koruma türünü değiştirebilirsiniz. Yazılımdaki diğer sekmelere gelirsek ; Trusted Applications kısmındaki listeye güvendiğiniz yazılımları ilave edip koruma dışı bırakabilirsiniz. Settings sekmesi , yazılım ayarlarının olduğu kısımdır. Buradaki ayarları kullanıp ; yazılıma bir şifre atayabilirsiniz. Sistem başlangıcında otomatik olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. ve yazılımın bazı işlevlerine klavye kısayolları atayabilirsiniz.

Secure Folders genel ayarları

Advanced settings kısmında ise Güncelleme kontrolü , Sağ tuş menüsüne ilave etmek, Güvenli modda da korumanın devam etmesini sağlamak ... gibi bazı seçenekler mevcuttur

Secure Folders gelişmiş ayarları

Import / Export Kısmında ise güvene aldığınız klasör veya dosya listesini dışa aktarabilir ve gerekli olduğunda mesela format sonrasında .xml şeklinde alınan bu yedeği içe aktar yapıp aynı dosya ve klasör listesinin tekrar korunmasını sağlayabilirsiniz.

Secure Folders İçe veya dışa aktar

Son sekme olan About ekranında Şu anda kapalı olan Anasayfasına bir link ve en başta kurduğumuz yazılımı kaldırmak için "Uninstall Application" butonu bulunmaktadır. Yazılımın son derece kullanıcı dostu bir arayüze sahip olup kullanım kolaylığı en büyük avantajıdır gel gelelim ; Yazılım anasayfasının kapalı olması ve yazılımın artık desteklenmemesi ayrıca korumaya aldığı yürütülebilir uygulamaların çalıştırılabilmesi için isimlerinin değiştirilmesinin yeterli olması eksi yönleridir. Eğer daha profesyonel bir koruma arıyorsanız AskAdmin isimli ücretsiz ve portable olan uygulamayı deneyebilirsiniz.

- Send Windows Key v1.0 Burada

- Bir tıkla bilgisayar ekranını kapatın Burada

- Güç seçenekleri arasında kolayca geçiş yapın Burada

- Bluelife Hosts editör ile Hosts dosyanızı editleyin Burada

- Hepsi birarada (AIO) uygulamaları Burada

- Bir programın internete bağlanması nasıl engellenir Burada

- Registry key jumper ile anahtara zıpla Burada

- Diskiniz MBR mi GPT mi bir tıkla bulun Burada

- Simple run blocker ile yazılım yasaklayın Burada


6 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for KGB
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for eskiüye
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Davut

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha