Google chrome de Translate ikonu kayboldu


Google chrome dl ikonu kayboldu
Google chrome şu an için en popüler tarayıcı ve Bilgisayar ile Android kullanıcılarının büyük çoğunluğu bu tarayıcıyı kullanıyor fakat Sunduğu çeşitli ayarlar bazen sıkıntılara sebep olabiliyor mesela


, varsayılan olarak kullandığınız dilden farklı dilde bir websayfasını görüntülediğinizde Adres barının sonunda küçük bir tranlate (tercüme etme) ikonu görüntülenecektir.Bu ikona tıkladığınızda karşınıza Google tercüme seçenekleri gelir.

Google chrome tercüme ikonu

Bende ingilizce ve Türkçe olarak görünüyor çünkü Kullandığım Google chrome nin dili Türkçedir.Üstteki resmin hemen sağ üst köşesinde üç nokta yeralır buraya tıkladığınızda aşağıya açılan menüde yeralan seçeneklerden iki tanesi bizim için önemlidir çünkü kazara buraya tıklanabiliyor bunlar :

- İngilizce dilini asla çevirme
- Bu sayfası asla çevirme

Sırası ile yanlışlıkla bunlara tıklarsanız ilgili varsayılan ayara nasıl geri dönebileceğinizi açıklamaya çalışalım.

1. Chromede Yanlışlıkla ingilizce dilini asla çevirme ayarına tıkladınız

Eğer Google chromede kazara İngilizce veya O anda görüntülenmekte olan web sayfası dili için xxxx dilini asla çevirme ayarına tıklamışsanız, ki bunu bir çocuk ta yapmış olabilir bu durumda Google chrome ile görüntülediğiniz web sayfaları için Translate (tercüme) ikonu kaybolacaktır.

Chrome bu dili asla çevirme ayarı

Bu rahatsız edici durumdan kurtulmak ve ayarı eski haline getirmek için ; Google chrome de Sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden Ayarlar - Gelişmiş kısımlarını seçin ardından Diller ana başlığını bulun , buraya kolay yoldan ulaşmak için adres satırına aşağıdaki kodu yapıştırıp Enter tuşuna basmanız yeterlidir.

chrome://settings/languages

Açılan diller kategorisinde mevcut dillerin sağında üç nokta yeralır mesela ben İngilizce dilini asla çevirme demiştim bu sebeple buradaki üç noktaya tıklıyorum

Chrome dil tercüme önerisi

Ardından açılan ekranda "Bu dildeki sayfaları çevirmeyi öner" kısmına tik koyuyorum, böylece Google chrome ile görüntülediğim sayfanın dili İngilizce ise Adres satırının sonundaki Translate (tercüme) ikonu geri gelecektir.

Chrome sayfaları tercüme etsin

1. Chromede kazara Bu siteyi hiçbirzaman çevirme ayarına tıkladınız

Bu ayarda çokça yanlışlıkla tıklanılan ve bunun sonucunda sık kullanılan yabancı dildeki bir site için google chrome tarayıcısının Translate (tercüme) seçeneğini gizlediği bir ayardır. Eğer sizde Chrome tarayıcısında "Bu Siteyi Hiçbirzaman çevirme" ayarına yanlışlıkla tıkladınızssa

Chrome bu siteyi asla çevirme ayarı

Artık o siteyi ziyaret ettiğinizde sadece ilgili site için Translate (Tercüme) ikonu gizlenecek diğer yabancı dildeki siteler için ise gösterilecektir. Bu durumda Yanlışlıkla tıkladığınız bu ayarı geri almak için Google chorme yi açın ve adres satırına aşağıdaki kodu yapıştırıp Enter tuşuna basın

chrome://translate-internals

Açılan ekranda Google chromenin çevirmediği web sayfasının URL sini bulun ve yanındaki çarpı ikonuna tıklayıp listeden kaldırın.

Chrome siteyi tercüme etsin ayarı

Artık ilgili web sayfasını açtığınızda (Eğer açık ise sayfayı yenileyin) Translate ikonunun geri geldiğine şahit olacaksınız. Bu üstteki ayarlar ile Google Chromenin hangi dillerde ve Web sayfalarında Translate (tercüme) ikonunu göstermesi gerektiğini ayarlayabilirsiniz.

- Windows 10 un dili nasıl değiştirilir Burada

- EDGE Sayfa görüntüleme dilini değiştirelim Burada

- Google chromede dil nasıl değiştirilir Burada

- Edge Chromium un dilini değiştirelim Burada

- Windows 10 Single language nin dilini değiştirelim Burada

- İnternet explorer 11 veya 10 un dilini değiştirme Burada

- Klavye dili kendi kendine değişmesin Burada

- Firefox tarayıcısının dili nasıl değiştirilir Burada

- Chrome de sağ tuşa Google çeviri eklentisi Burada

- Microsoft EDGE yazılanları sesli okusun Burada


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for andrew
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for shampuan
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Ferda Cansever
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for TRWE_2012

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha