Edge Chromium un dilini değiştirelim


Microsoft EDGE chromium dilini değiştir
Microsoftun son tarayıcısı olan EDGE chromium yavaş yavaş eksik görüntüleme dillerini de tamam lıyor. Geçenlerde Türkçe dil desteğine de kavuşan yeni tarayıcının Windows 7 sürümü de çıkartıldı. Hernekadar

yakında windows 7 ye olan destek sona erecek olsada sisteme bulaşan zararlıların büyük çoğunluğu internetten geldiği için tarayıcının güncel olması son derece önemlidir. EDGE chromiumu indirdiğinizde otomatik olarak sistemin dilinde kurulum yapmamaktadır , muhtemelen bu durum asıl sürüm çıktığında değişecektir. Eğer EDGE chromium u Türkçe dilinde kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Edge Chromium Görüntüleme dilini Türkçe yapalım

1. Sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayın ve aşağı açılır menüden Ayarlar (Settings) kısmını seçin

EDGE Chromium ayarlar

2. Ardından sol tarafta bulunan menüden "Diller (Languages)" kısmına tıklayın ve Sağ tarafta açılacak olan sayfada bulunan "Dil Ekle (Add Languages)" kısmını seçin

EDGE Chromium Dil ekle

3. Açılacak olan listede Edge chromium görüntüleme dilini değiştirmek istediğiniz dili seçin ve sol dipte bulunan Ekle (Add) butonuna basın.

EDGE Chromium Dil ekleme ekranı

İlgili dil otomatik olarak indirilip kurulacaktır fakat görüntüleme diliniz bu dil olarak değiştirilmeyecektir. Görüntüleme dilini değiştirebilmek için ; ilgili dilin hemen sağ tarafındaki üç noktaya tıkladıktan sonra açılacak olan küçük pencerede bulunan Microsoft EDGE i Bu dilde görüntüle (Display Microsoft EDGE in this Language) kısmın a tik koymanız ve ardından EDGE Chromium u yeniden başlatmanız gerekmektedir. Zaten seçilen dilin alt kısmında Microsoft EDGE bu dilde görüntülenir yazısı ve hemen sağında "Yeniden başlat (Restart)" butonu belirecektir.

Edge Chromium görüntüleme dili

Yeniden başlat butonuna tıklandığında Microsoft Chromium EDGE otomatik olarak yeniden başlayacak ve seçilen dilde görüntülenecektir. Eğer Eklediğiniz dili kaldırmak isterseniz yine ilgili dilin sağında bulunan Üç noktaya tıklayıp Kaldır kısmını seçmeniz yeterlidir böylece istediğiniz kadar dil ekleyip kaldırabilirsiniz.Bana göre microsoftun açık kaynak kodlu Chromium tabanlı bir tarayıcıya geçmesi iş yüklerini azaltacak ve belkide daha fazla kişinin EDGE tarayıcısını kullanmasına sebep olacaktır. Edge Chromium u indirecekseniz Dev Channel (Updated weekly) kısmını tercih etmenizi öneririm.

- Microsoft EDGE Şifrelerini kolayca görüntüleyin Burada

- Microsoft Edge nasıl kaldırılır Burada

- Microsoft EDGE yi Onaralım veya sıfırlayalım Burada

- Microsoft EDGE de favorileri dışa aktaralım Burada

- EDGE otomatik doldurmayı devre dışı bırakalım Burada

- Microsoft EDGE chromium incelemesi Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for erhan
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for Ertuğrul polat

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha