Android te hangi uygulamayı kaç dakika kullanıyorsunuz


Android te hangi uygulamayı kaç dakika kullanıyorsunuz
Dijital denge ve Ebeveyn denetimi , Google'ın ekran başında kalma süresi yönetim özelliğidir. Android Pie ( yani 9 ) ve üstü sürümlerde varsayılan olarak gelmektedir.Android sürümünüz daha düşük ise ilgili

özellik sizde bulunmaz. Dijital denge ve Ebeveyn denetimi , telefonunuzda ne kadar zaman geçirdiğinizi gözlemler. Mesela Telefonunuzu kaç kez elinize aldığınızı, belirli bir uygulamada ne kadar zaman geçirdiğinizi ve bugün kaç bildirim aldığınızı size söyler. Aslında kullanıcıdan çok Bu bilgilere google nin ihtiyacı olduğu düşünülürse , telefonunuz muhtemelen bu istatistiksel verileri google serverleri ile paylaşıyordur lakin şimdilik bu konumuzun dışında.

Dijital denge ve Ebeveyn denetimi ile Uygulama süre kısıtlaması

Elbetteki Hangi uygulamanın nekadar süre kullanıldığı bilgisi Anne babanın çocuklarının telefon başında nerelerde vakit geçirdiğini bilmesi açısından da önemlidir, mesela Bir mesajlaşma uygulaması 2-3 saat kulanıldıysa çocuk ha bire birileri ile mesajlaşıyor demektir. Hal böyle iken bu uygulamanın kullanımına kısıtlama getirilebilir , kısıtlama ayarları yine dijital denge ve ebeveyn denetimi kısmından yapılmaktadır.

1. Telefon ekranındaki Ayarlar dişli çarkına dokunun, ardından Dijital denge ve Ebeveyn denetimleri kısmını seçin.

Android dijital denge özelliği

2. Açılan ekranda Telefonu kaç dakika kullandığınız bilgisi yeralacaktır. Bunun üzerine dokunduğunuzda ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Kullanım istatistikleri kategoriler halinde verilmiştir mesela , Ekran başında kalma süresi , Alınan bildirim sayısı , Açılma sayısı.

Androidte hangi uygulama nekadar kullanılmış

Kontrol panelindeki dikkat çeken bilgilerden birtanesi ise "Ziyaret ettiğim siteleri göster" linkidir , buraya tıkladığınızda ziyaret ettiğiniz siteleri görebilirsiniz.Eğer bir ebeveyn olarak Çocuğunuza akıllı telefon verdiniz ise bu kısımdan hangi web sitelerini ziyaret ettiğini görebilirsiniz. elbetteki bu siteleri temizleme imkanı da mevcuttur. Kontrol panelindeki uygulama listesinde yeralan bir uygulamanın sağ tarafında bulunan kum saati simgesine tıkladığınızda uygulamanın kullanım zaman sınırlama ayarı açılacaktır. Aşağıdaki resimde örnek olarak bir mesajlaşma uygulamasına zaman sınırı nasıl konulur gösterilmiştir.

Android te uygulama zamanlayıcı

Dijital denge ve Ebeveyn denetimi hem uygulama kullanım sürelerini göstermesi hemde bir uygulamanın nekadar süreliğine kullanılabileceğinin belirlenmesi açısından kullanıcılara fayda sağlamaktadır.

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada

- Android Uygulamalarını kolayca gizleyin Burada

- Android kilit ekranında Mesaj içeriği Görünmesin Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada

- Android telefonda kronometre nasıl çalıştırılır Burada

- Android telefon istenen saatte açılsın veya kapansın Burada

- Android telefonlarda pil çabuk bitiyor sorunu Burada

- Android Telefon ekranındaki üst menüyü düzenleyelim Burada

- Android telefonda Ekolayzer Nasıl ayarlanır Burada

- Android telefonda veri tasarrufu nasıl kapatılır Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Elif
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for esatiz

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha