Android telefonu USB ye bağlayıp direkt dosya aktarın


Android telefonu USB ye bağlayıp direkt dosya aktarın
Androidin önceki sürümlerinde telefonunuzu bilgisayara USB kablosu aracılığı ile bağladığınızda otomatik olarak dizinlerden biri halini alıyor ve bu sayede de içerisindeki dosyalara erişebiliyordunuz.


Fakat Android'in son sürümleri, güvenliği artırmaya yardımcı olmak için bunu değiştirdi. Telefonunuzu bir bilgisayara bağladığınızda, genellikle "Veri aktarımı yok" gibi bir ayara ile gelir. Ardından , dosyalarınızı aktarmadan önce, durum çubuğunuzda bir bildirim alırsınız ve sizden birkaç seçenek arasından seçim yapmanız istenir.

Android USB Tercihleri

Günde birkaç defa Telefonunuz ile bilgisayarınız arasında onlarca dosya aktarmanız gerekiyorsa Bluetooth aracılığı ile bunu yapmak pek pratik olmayacaktır bu sebepledirki Bilgisayara USB kablosu ile bağlayıp aktarmanız gerekir. Telefonunuz ve bilgisayarınız arasında gerçekleşecek olan dosya aktarımında Güvenliğinizin tam olduğuna inanıyorsanız, varsayılan olarak dosya aktarım modunu seçebilirsiniz. Aşağıdaki makalemizde bunun nasılını açıklamaya çalışacağız.

Telefonunuzu varsayılan olarak dosya aktarım moduna ayarlayabilmeniz için sistem ayarlarınızda yeralan gizli geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekir. İşlem tüm Android telefonlar için aynıdır, ancak ayarların konumu üreticiye göre farklılık gösterebilir - Bakınız.

Android Telefonda Dosya Aktarım Modunu varsayılan hale getirin

1. Telefonunuzun ana ekranındaki Ayarlar Dişli çarkına tıklayın ve açılan ekranda Sistem kısmını seçin , bir sonraki ekranda en dip kısma inip burada yeralan "Geliştirici Seçenekleri" bölümüne tıklayın.

Android geliştirici seçenekleri

2. Geliştirici seçenekleri uzun bir listedir burada yeralan Varsayılan USB yapılandırması yazısın bulup üzerine dokunun. Karşınıza Dosya aktarımı , Veri aktarımı yok ... gibi seçeneklerin yeraldığı bir ekran gelecektir.

Varsayılan USB yapılandırması

Varsayılan olarak Veri aktarımı yok ayarını , Dosya aktarımı kısmına alırsanız , sonrasında telefonunuzu USB kablosu ile Bilgisayara her bağladığınızda otomatik olarak telefonun depolama alanına erişebilir ve buradaki dosyaları kopyalayıp bilgisayarınıza atabilirsiniz.

USB den direkt dosya aktarımı

Artık ilk resimde de gösterildiği gibi USB kablosunu takıp , Diğer seçenekler için dokunun kısmına dokunup açılan ekranda yeralan Dosya Aktarımını seçmek zorunda kalmayacaksınız. Ayarın evdeki kullanımlarda öyle çok büyük bir güvenlik sorununa sebep olacağını düşünmüyorum.

- Android Google chromede ekran görüntüsü aracı Burada

- Android telefona bugüne kadar ne kurulmuş görün Burada

- Android Ana Ekranına WhatsApp Sohbet Kısayolu Ekleyin Burada

- Android kilit ekranında Hassas Bilgiler gösterilmesin Burada

- Android uygulama linkini Arkadaşınıza yollayın Burada

- Mobil Google chromede tüm site çerezleri nasıl silinir Burada

- Telefonunuzun internetini diğer cihazlarla paylaşın Burada

- Android 10 da QR kodu ile kablosuz ağı paylaşın Burada

- Android telefonda bir dosya ismi nasıl değiştirilir Burada

- Telefonun durum çubuğunda ağ hızı gösterilsin Burada


11 Yorum Var
 1. Avatar for Velociraptor
 2. Avatar for EfeS
 3. Avatar for Velociraptor
 4. Avatar for metin
 5. Avatar for shampuan
 6. Avatar for Thinkalot
 7. Avatar for Arzu
 8. Avatar for oVo
 9. Avatar for Velociraptor
 10. Avatar for Arzu
 11. Avatar for oVo

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha