Android Ana Ekranına WhatsApp Sohbet Kısayolu Ekleyin


Ana Ekrana WhatsApp Sohbet Kısayolu
Pandemi sebebi ile insanların kısmen dışarıya çıkabildiği bu günlerde özellikle sohbet yazılımlarına olan ilgi birhayli arttı , whatsApp çok kaliteli bir uygulama olmamasına rağmen en popülerlerinden biri


, hatta Pek çok kuruluş ve işletme artık çalışanlarından WhatsApp üzerinden her zaman ulaşılabilir olmalarını istemektedir. WhatsApp, bildiğiniz üzere Facebook a aittir ve sohbetlerde uçtan uca şifreleme özelliği vardır, arkadaşlarınızla aranızdaki yazılı sohbetler yalnızca siz ve yazıştığınız kişi tarafından görülebilir.

WhatsApp uygulamasını ilk açtığınızda genelde sohbetler ekranı gelir, burada ekli tüm kişiler yeraldığı için sık görüştüğünüz kişinin üzerine dokunarak mesajlaşma (Sohbet) ekranını açmanız gerekir. Sürekli bunu yapmak yerine whatsApp üzerinden sık görüştüğünüz bir kişi için Android telefonunuzun ana ekranına bir sohbet kısayolu oluşturabilirsiniz böylece sürekli görüştüğünüz kişiden gelen whatsapp mesajlarını görüntülemek için Whatsapp uygulamasını açıp sohbet bölümünden kişiyi seçmenize gerek kalmaz. Ana ekrandaki kısayol sayesinde sohbet mesajlarına hızlıca ulaşabilirsiniz.

WhatsApp sohbet (Kişi) kısayolu nasıl oluşturulur

Whatsapp Sohbet (kişi) kısayolunu iki farklı şekilde oluşturabilirsiniz. Bunları sırası ile açıklayacağız.

1. Whatsapp uygulamasını açın

2. kısayol oluşturmak istediğiniz kişinin üzerine uzun dokunun (1) ve seçim tik işaretinin oluşmasını bekleyin.

whatsApp sohbet kısayolu

3. Ardından ekranın sağ üst köşesindeki 3 nokta (Ayarlar) simgesine tıklayın (2) ve açılan menüden Sohbet kısayolu ekle kısmını seçin. Ana ekrana ekle uyarısı belirecektir burada yeralan Otomatik olarak ekle kısmını seçin, o kişinin whatsapp kısayolu telefonun ana ekranına eklenecektir.

Ana ekrana kişi eklendi

İkinci yöntemimizde Widget kullanarak aynı işlemi gerçekleştireceğiz

1. Telefon ana ekranında boş bir yere parmağınızı basılı tutun , ekran küçülüp altta Widget'lar menüsü belirecektir buraya dokunun.

Widget ile whatsApp kısayolu

2. Bir sonraki ekranda WhatsApp uygulamasına dokunun ve basılı tutun, ana ekran belirecek ve parmağınızı bıraktığınız anda ekrana whatsApp kısayolu eklenecek ve hemen ardından Whatsapp sohbet ekranı açılacaktır buradan bir kişiyi seçtiğiniz anda o kişinin kısayolu ana telefon ekranına eklenecektir.

whats App sohbet kısayolunu kaldır

İlerde bu sohbet (Kişi) kısayolunu silmek isterseniz üzerine uzun dokunun ve çıkan kaldır özelliğini kullanın veya uzun dokunduktan sonra ekranın üst kısmına sürüklediğinizde ortaya çıkan Kaldır yazısı üzerine bırakın.

- WhatsApp de koyu tema nasıl aktif edilir Burada

- WhastApp de sizi istemediğiniz gruplara ekleyemesinler Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir Burada

- WhatsApp de sohbet mesajlarını topluca silin Burada

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- Line deki Resmi whatsapp de paylaşmak Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Umut

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha