Windows 11 veya 10 da sesteki bası arttırın


Sesteki bas nasıl arttırılır
Müzik evrenseldir ve insanları ırk, cinsiyet ve etnik kökenden bağımsız olarak birbirine bağlar fakat Bilgisayardan gelen sesin kalitesi de önemlidir, müziğinizin doğal olmasını istersiniz. Duyacağınız ses,

dinlediğiniz müzik kalitesine, kulaklık veya hoparlör marka ve modeline göre değişebilir. Farklı müzik türlerinden bazıları daha fazla bas ile daha iyi dinlenir. Hoparlörlerinizin veya kulaklıklarınızın iyi bir ses dengesine sahip olmadığını farkederseniz bir ekolayzer kullanmayı düşünebilirsiniz. Örneğin hoparlörleriniz fazla bas üretmiyorsa, özellikle bası arttırmak isteyebilirsiniz bunun için ise üçüncü parti uygulamalar yerine Windows'un yerleşik ekolayzerini deneyebilirsiniz.

Windows 11'de bas arttırma nasıl kullanılır

Denetim masası - Donanım ve ses - Ses kısmına gittikten sonra Kayıttan yürüt sekmesindeyken Hoparlör veya kulaklığınızı seçin ardından sağ alttaki özellikler kısmına tıklayın. Eğer direkt olarak kayıttan yürütme sekmesini açmak istiyorsanız , çalıştır penceresinden aşağıdaki komutu uygulamanız gerekir.

shell:::{F2DDFC82-8F12-4CDD-B7DC-D4FE1425AA4D}

1. Karşınıza gelecek pencerede tek yapmanız gereken şey Uygun ses çıkış cihazını seçmekten (Kulaklık veya hoparlör) ardından özellikler butonuna tıklayın.

Ses kayıttan yürüt

2. Hoparlör özellikleri penceresinde Geliştirmeler sekmesine geçiş yapın ve "Bas Arttırma" kutucuğuna tik koyun.

Bas Arttırma

Eğer bas seviyesini ayarlamak istiyorsanız sağ alttaki Ayarlar butonuna tıklayın ve yeni açılacak olan pencerede Sıklık ve Artırma düzeyi aşağı açılır menülerinden kendinizce uygun ayarı seçin , bu kısmı deneme yanılma ile bulmanız gerekir. Son olarak Tamam - Uygula ve Tamam butonları ile işlemi sonlandırın. Artık Ses sisteminizden daha yüksek bas çıkışı alıyor olmalısınız , eğer bu işlem ses düşüklüğüne sebep olduysa varsayılan ayarlara dönün. Üstteki bas arttırma ayarına Ayarlar uygulaması üzerinden erişmek istiyorsanız ; Ayarlar - sistem - Ses - Hoparlör kısmına geçiş yapın. Ardından kaydırma çubuğunu aşağıya doğru kaydırıp sesi iyileştir kısmındaki Gelişmiş linkine tıklayın.

Ses iyileştir gelişmiş özellikleri

Direkt olarak Hoparlör Özellikleri - geliştirmeler sekmesi açılacaktır. Buradan üstte anlatılan ayarları uygulayabilirsiniz.

- Windows 11 de eski ses düzeyi karıştırıcısını kullanın Burada

- Windows 11 de Mono ses ayarı nasıl etkinleştirilir Burada

- Sistem bip (Beep) seslerini iptal edin Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for shampuan
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for Tarık
  4. Avatar for oVo

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha