Msixbundle uzantılı dosyaları bir tıkla kurun


Msixbundle uzantılı dosyaları bir tıkla kurun
Bazen Microsoft mağazasından edindiğimiz bir uygulama durduk yerde bozulabilir. Geçenlerde bende hesap makinası bozulduğunda ilk aklıma gelen yöntem Ayarlar - Uygulamalar - Yüklü uygulamalar kısmına

gidip boşluğa Hesap Makinesi yazdıktan sonra bulduğu ikonun en sağında yeralan üç noktaya tıklayıp aşağı açılır menüden Gelişmiş seçenekler kısmına tıklamak oldu.

Modern uygulamaları onar

Yeni açılacak sayfadaki Onar ve Sıfırla butonlarını kullanmama rağmen herhangi bir sonuç alamadım. Hesap makinasına nezaman tıklasam Bu uygulama açılamıyor uyarısı çıkıyordu. İşin kötüsü basit hesaplamalar için bile excel'i kullanmak zorunda kalmamdı.

Mağaza uygulaması kurulum hatası

Çözüm olarak denediğim hiçbirşey işe yaramayınca Microsoft mağazasına gidip hesap makinasının son sürümünü indirmek istedim gel gelelim bu seferde Microsoft Mağaza uygulamasının çalışmadığını görünce Buradaki Linkte anlatılanları uygulayarak En son hesap makinesi modern uygulama paketini edindim.

Microsoft Mağaza uygulamalarını bir tıkla kurun

Normalde .Msixbundle , Appx ve AppxBundle uzantılı paketlerin çift tıklandığında otomatik olarak kurulmaları gerekir lakin bende dosyayı tanımadığından üstteki resimde yeralan hatayı vermeye devam etti , bu gibi bir durumda kurulumu Komut istemi dediğimiz Cmd ile yapabilirsiniz, bu konudaki ayrıntıları Buradaki linkimizde paylaşmıştık gel gelelim biraz zahmetli bir yöntemdir.

a) Diyelimki elimde "MsCalc.Msixbundle" adlı bir dosya var , öncelikle Powershell konsolunu yönetici yetkilerinde açıp dosyanın bulunduğu klasöre geçiş yapmanız gerekir.

b) Ardından Aşağıdaki komutta yeralan dosya yolunu sizdekine uygun şekle getirip kullanmanız gerekir.

Add-AppxPackage -Path "G:\kur\MyApp.msixbundle"

Hele hele kurulacak dosya sayısı birden fazla ise birhayli vaktinizi alacaktır. Tüm bunlarla uğraşmak yerine Sayfa sonunda sizler için sunduğumuz Ms Store & Apps repair tool yazılımını kullanarak birkaç tıkla kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gelelim adımlarına :

1. Sayfa sonundaki Uygulamayı indirip zipten çıkartın ve ardından çift tıklayıp çalıştırın.

Microsoft Store & Apps Repair Tool

Install Store Apps butonuna tıklayın , karşınıza bir seçim ekranı gelecektir. İndirdiğiniz Mağaza uygulamasını seçin, örneğimizde hesap makinasını seçtim.

Kurulacak mağaza uygulamasını seç

2. Aç butonuna tıkladığınızda kısa süreliğine aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Vbscript ile msbundle uzantılı dosya kur

Ardından Yeni kurduğunuz uygulamayı test edin eğer çalışmıyorsa, yazının başında anlatıldığı gibi yüklü uygulamalara gidin ve yeni kurduğunuz uygulamanın ismini arama boşluğuna yazdıktan sonra sağındaki üç noktaya tıklayıp aşağı açılan menüden gelişmiş seçenekleri kısmını tıklayın ve yeni açılacak pencerede yeralan Onar ve Sıfırla butonlarını sırası ile kullanın.

Uygulamayı onar ve sıfırla

En son hesap makinasını bu şekilde çalışır hale getirmiştim, umarım sorun yaşadığınız uygulamaları bu şekilde Tamir edebilirsiniz.


14 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Lara

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha