Microsoft Office Karşıya Yükleme Merkezini kapatın


Microsoft Office Karşıya Yükleme Merkezini kapatın
Genelde yabancı kaynakları incelerken tanıtımı yapılan yazılımlardan ilgimi çekenlerin portable olanlarını denerim , bugün yine böyle bir yazılımı denemeye kaltığımda , saatin yanında garip bir ikon farkettim

tıklayıp açtığımda Microsoft Office karşıya yükleme merkezi olduğunu gördüm. Nasıl olsa ikona sağ tıklar kapatırım deyip sağ tıkladığımda kapatma seçeneğinin olmadığını farkettim.

Office karşıya yükleme merkezi seçenekleri

herhalde arayüzden kapatılıyordur diye ikona çift tıkladım ve sağ üst köşeden çarpıya tıkladım , gel gelelim yazılım kapanmadı ikonu halen olduğu yerde duruyordu. Microsoftun Buradaki sayfasında karşıya yükleme merkezi bir güzel anlatılmış lakin nasıl kapatılır kısmı yok , şaka gibi . Bir insan evladı bir yazılıma neden kapatma ikonu koymaz deyip Microsoftun kulaklarını biraz çınlattıktan sonra dedim bu işi halletse halletse Google amca halleder. neyse kısa bir aramadan sonra bu işime hiç yaramayan vede asla kullanmayacağım ikonun nasıl kapatılacağını buldum , eğer başınıza gelirse aşağıdaki adımları takip edip Microsoft Office karşıya yükleme merkezini kapatabilirsiniz.

Microsoft Office karşıya yükleme merkezi nasıl devre dışı bırakılır

Office karşıya Yükleme Merkezi, OneDrive hesabınızla veya başka bir çevrimiçi sunucuyla eşitleme sırasında belge yüklemelerini ve indirmelerini izlemenizi sağlar. Yüklemelerin başarılı, başarısız veya kesintisiz olup olmadığını size bildirir. Avantajlarından biri, belgeleriniz için kolay ve güvenli bir şekilde yedek oluşturmanıza olanak sağlamasıdır. Bir belgeyi kaydettiğinizde, bilgisayarınıza kaydedilir ve ardından internete bağlandığınızda dosyalar otomatik olarak OneDrive hesabınıza yedeklenir.

Microsoft Office Yükleme Merkezi, Microsoft Office 2010 , 2013 ve 2019 'un yanı sıra Microsoft 365'in bir parçasıdır. Kullanışlı bir özellik olsa da müdahaleci ve can sıkıcı olduğu için Office Yükleme Merkezi'ndeki ayarları değiştirerek bu özelliği görev çubuğunuzdan geçici veya kalıcı olarak kaldırabilirsiniz bunun için ;

1. Karşıya yükleme merkezini açın ve ayarlar kısmına tıklayın yada saatin yanındaki ikona sağ tıklayıp Ayarlar deyin (Üstteki ikinci resim).

Karşıya yükleme merkezi arayüzü

2. Açılan ekranda dip kısımda yeralan , Bildirim alanında simge görüntüle kutucuğundaki tiki kaldırın ve Tamam butonuna tıklayın.

Bildirim alanında simge görüntüle

Artık Microsoft Office Karşıya yükleme merkezini kapatmış oldunuz. Eğer tamamen kapatmak istemiyorum sadece anlık olarak sonlandırmak istiyorum derseniz bu durumda aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisi'ni açın.

2. Sırası ile MSOSYNC.EXE ve OSPPSVC.EXE dosyasını sağ tıklayıp Görevi sonlandır deyin.

- Microsoft Office de grafik donanım hızlandırma Burada

- Microsoft Office Picture manager i kolayca edinin Burada

- Microsoft Office uygulaması nasıl onarılır Burada


3 Yorum Var
  1. Avatar for Metin S
  2. Avatar for Velociraptor
  3. Avatar for TRWE_2012

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha