Microsoft office uygulaması nasıl onarılır


Microsoft Office nasıl tamir edilir
Microsoft Office uygulaması , excel, Word , Powerpoint gibi birçok bileşene sahiptir ve kullanıcılar kurulum sırasında bunlardan bazılarını / hepsini kurarak kullanmaya başlarlar gel gelelim zamanla diğer

uygulamaların veya güncellemelerin Office bileşenlerinin registry değerlerine veya dosyalarına müdahalesi neticesi Office bileşenleri düzgün çalışmamaya başlar , mesela Excel de ekle ve sil ikonları gri (silik) bir hal alır ve kullanılmaz hale gelebilirler veya Excelde , içerisinde veri olan herhangi bir hücreye sağ tıkladığınızda açıklama ekle kısmı eksiktir (Kaybolmuştur) vs. Bu ve benzeri birçok hata oluşabilir. Eğer sık kullandığınız bir özellik bozulmuşsa bu oldukça can sıkıcı bir durumdur ve düzeltmek için Office uygulamasını tamir etmeniz gerekebilir. Aşağıdaki makalemizde Bunun nasıl yapılacağını açıklamaya çalıştık.

Excel, Word , Powerpoint... düzgün çalışmıyorsa onarın

Office uygulamasını Onarma seçeneklerini açmanın farklı yolları vardır. Mesela ayarlar uygulaması üzerinden Office programına ulaşmak için şu yolu izleyebilirsiniz ; Ayarlar - Uygulamalar kısmına gidin aynı yere kolay yoldan ulaşmak için çalıştırdan aşağıdaki komutu da verebilirsiniz

ms-settings:appsfeatures

ve açılan listede Office kurulumunuzu bulup üzerine birkez tıklayın değiştir butonu aktif olacaktır.

Office nasıl onarılır

Buraya tıkladığınızda yeni açılacak olan pencerede Onar seçeneğini tıklayın ve devam butonu ile yönergeleri takip edin

Office yüklemesini onarın

Aynı onarım penceresine Program kaldır veya değiştir (Program ekle kaldır) kısmından da ulaşabilirsiniz Bunun için aramaya "Denetim masası" yazın ve çıkan ikona tıklayın ardından Programlar - Programlar ve özellikler kısmına tıkladıktan sonra açılan ekranda Office kurulumunu bulun ve sağ tıklayıp açılan menüde yeralan "Değiştir" kısmını seçin.

Officeyi denetim masasından onar

Denetim masası Program kaldır veya değiştir kısmına direkt erişebilmek için çalıştırdan aşağıdaki komutu verebilirsiniz

appwiz.cpl

Böylece Çok daha pratik bir şekilde kurulu programlar listesine ve buradan da üstte verdiğimiz onarım penceresine ulaşabilirsiniz. Onarım işleminden sonra sorunun ortadan kalkıp kakmadığını kontrol edin eğer sorun devam ediyorsa Office yi kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz, bu öneri Microsoft un sayfasında yazılmış olup birde kaldırma aracı sunmuşlar Burada. Eğer officeyi manuel kaldırmak isterseniz Buradaki adımları takip etmeniz gerekecektir.

- Microsoft Office Uygulaması nasıl kaldırılır Burada

- Excel de Ekle ve Sil ikonları silik çözümü Burada

- Açılmayan Microsoft Word dosyasını onaralım Burada

- Word belgelerindeki gizli kişisel bilgilerinizi silin Burada

- Excelde klavye yön tuşları çalışmaz oldu Burada

- Microsoft Word belgesine filigran ekleyelim Burada

- Excel büyük - küçük harf değişikliği Burada

- Birden fazla hücreye aynı anda yazmak Burada

- Excelde Tabloyu ters çevirelim Bu


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for sedat

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha