Edge ziyaret ettiğiniz tüm siteleri Bing'e raporluyor


Edge ziyaret ettiğiniz tüm siteleri Bing'e raporluyor
Microsoft EDGE tarayıcısı chromium tabanlı olduktan sonra popüleritesi biraz daha arttı , kullanıcı sayısı arttıkça da tarayıcının farklı birtakım özellikleri de ortaya çıkıyor mesela Reddit kullanıcıları, Edge

ile ilgili gizlilik sorunlarını ilk olarak geçen hafta fark ettiler ve Microsoft Edge'in en son sürümünün, gezindiğiniz hemen hemen her sayfanın tam URL'siyle bingapis.com'a gönderdiğini fark ettiler.

Sorunu ilk keşfeden Reddit kullanıcısı hackermchackface, "Bu URL'ye yapılan referansları aramak çok az sonuç veriyor, bu özellikle ilgili hiçbir belge yok" dedi . Reddit kullanıcıları, Microsoft Edge'in ziyaret ettiğiniz URL'leri neden Bing API sitesine gönderdiğini ortaya çıkaramazken, bir yazılım mühendisi ve EarTrumpet'in arkasındaki geliştiricilerden biri olan Rafael Rivera'dan araştırmasını istediler oda sızıntının follow creator denilen ve EDGE tarayıcısı ile Takip ettiğiniz içerik oluşturucular yeni içerik yayınladıklarında bildirim almanızı sağlayan özelliğinden kaynaklandığını keşfetti. Buna göre özellik size yeni içeriği bildirmek yerine, ziyaret ettiğiniz tüm URL'leri Bing API uç noktalarına gönderiyor ve düzgün çalışmıyor.

Microsoft içerik oluşturucuyu takip et

Tüm ziyaret ettiğiniz web sayfaları Microsoft'a raporlanmasın

Microsoft, bu yeni içerik oluşturucu takip özelliğini ilk olarak geçen yıl Edge'de test etmeye başladı ve son aylarda daha geniş çapta kullanıma sundu. En sevdiğiniz içerik oluşturucuları YouTube'da ve web'de takip etmenize olanak sağlamak için tasarlanan Özelliği devre dışı bırakırsanız, URL'ler artık bingapis.com'a gönderilmez bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

1. EDGE tarayıcısını açıp sağ üst köşedeki Üç noktaya tıklayın ve ayarlar kısmını seçin. (ALt + F)

2. Yeni açılacak olan sayfada sol üst köşede yeralan Gizlilik, Arama ve Hizmetler kısmına tıklayın.

Edge Gizlilik arama ve hizmetler

3. Son olarak kaydırma çubuğunu Hizmetler başlığına kadar kaydırın ve burada yeralan ; Microsoft Edge'de içerik oluşturucuları takip etmek için önerileri göster butonunu kapalı konuma getirin.

Edge ile içerik oluşturucularını takip et

Artık Mİcrosoft EDGE Ziyaret ettiğiniz her URL yi Microsoft'a yollamayacaktır.

- Mirosoft EDGE nasıl kaldırılır Burada

- Microsoft EDGE arka planda çalışmaya devam ediyor Burada

- Microsoft EDGE kenar çubuğu nasıl gizlenir Burada


9 Yorum Var
  1. Avatar for Faruk
  2. Avatar for deeppurple
  3. Avatar for Süleyman
  4. Avatar for Velociraptor
  5. Avatar for deeppurple
  6. Avatar for Velociraptor
  7. Avatar for deli_petro06
  8. Avatar for Velociraptor
  9. Avatar for Tayfun Soner

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha