Google Chrome ye tema ekleyelim


Google chrome de tema değiştirme
Google chrome en popüler tarayıcılardan biridir , işi gereği uzun süre bilgisayar başında durmak zorunda olan kişiler için masaüstü duvar kağıdını değiştirmek veya tarayıcı arkaplan resmini değiştirmek küçük

ama etkisi büyük farklar yaratabilmektedir. eğer sürekli chrome tarayıcısında birşeyler aramak zorundaysanız , tarayıcı açıldığında karşınıza klasik google arayüzü yerine renkli bir resmin gelmesini isteyebilirsiniz bunu yapmanın en kolay yolu ise chrome temalarından birtanesini kullanmaktır işte bu yazımızda birkaç adımda bir google chrome teması nasıl yüklenir ve kaldırılır bunu açıklamaya çalışacağız.

Google chrome ye tema nasıl yüklenir

1. Google chrome tarayıcısını açalım ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayalım aşağı açılır menüden ayarlar kısmına tıklayalım

Chrome ayarlar

2. Açılan sayfada Görünüm başlığı altında yeralan Temalar (Chrome web mağazasını açın) kısmına tıklayalım

Chrome temalarf

3. Chrome web mağazası açılacaktır buradan beğendiğimiz bir temayı seçelim ve üzerine tıklayalım

Chrome web mağazası

Ekranın sağ üst köşesinde Chrom'a ekle mavi butonu belirecektir buraya tıklayalım (1). Tema chrome ye eklendiğinde üst barda geri al butonu belirip sol üst köşede eklendi ibaresi yeralacaktır (2) bu aşamada yeni bir sekme açıp tema görünümünü kontrol edebilir ve hoşunuza gitmezsse geri al butonunu kullanıp temayı kaldırabilirsiniz.

Chromeye tema eklemek

Google chromeden tema nasıl kaldırılır

Eğer Temayı belirli bir süre kullandıktan sonra kaldırmak isterseniz varsayılan chrome temasına dönmek için yine sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp ayarlar diyelim ve açılan ekranda temalar kısmına geçip burada yeralan "Varsayılana sıfırla" butonunu kullanalım.

Chrome tema sıfırlama

Google chrome temalarındaki resimler nasıl alınır

Eğer burada yeralan temalardaki resimleri alıp duvar kağıdı olrak kullanmak isterseniz veya başka bir şekilde işinize yarayacaksa temayı kaldırmadan önce aşağıdaki adımları uygulamanız gerekecektir.
Sayfa sonundaki scripti tıklayıp açılacak olan klasör içerisinde yeralan klasörler içerisinde "images" klasörünü araştırın

Chrome Tema klasörleri

Bunu bulduğunuzda içerisinde temada kullanılan duvar kağıdını bulacaksınız bunu dilediğiniz bir yere kopyalayabilirsiniz.

Chrome tema resmi

bende bulunduğu klasör : "C:\Users\velociraptor\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\phgjbnmmokaicnnabbjegekhdpnefijj\1.6_0\images\theme_ntp_background.png" olup görüldüğü gibi saklamak için birhayli uğraşılmış , bu şekilde chrome temalarından beğendiklerinizin resimlerini alabilirsiniz.

- Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek Burada

- Chrome de yanlışlıkla kapatılan pencereyi tekrar açalım Burada

- Google Chrome şifrelerini dışa veya içe aktaralım Burada

- Chromedeki Software Reporter Tool u engelleyelim Burada

- Google Chrome ile virüs taraması nasıl yapılır Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for emre buga

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha