Kaspersky ayarlarını bir tıkla yedekleyin


Kaspersky ayarlarını bir tıkla yedekle
Bildiğiniz üzere Kaspersky Amerikan hükümeti tarafından yasaklandı gel gelelim tamamen politik olan bu kararın ardından mesela Almanyada bağımsız güvenlik yazılım testlerinde , Kaspersky'nin verilere

yetkisiz erişim sağladığına dair hiçbir kanıt bulunmadığı ortaya çıktı. İlgili makale Alman CHIP dergisi Mayıs sayısı (05/2022) sayfa 13 te yayımlandı , aldığım ekran görüntüsüne Buradan ulaşabilirsiniz. Yaklaşık 5 yıldır ücretsiz kasperky Antivirüs yazılımını kullanıyorum , Kaspersky bu ücretsiz antivirüsün ismini değiştirip "Kaspersky Security Cloud" olarak download'a sunuyor , ilgili indirme bağlantısını sayfa sonunda bulabilirsiniz.

Diyelimki Kaspersky yi kurdunuz ve gerekli ayarlarını yaptınız , mesela taramaması gereken klasörleri ve dosyaları beyaz listeye eklediniz, kriptolu bağlantıları tarama dediniz ... vs tüm bunlardan sonra bilgisayarınıza format attığınızda tekrar tekrar bu ayarlar ile uğraşmamak için ayarları yedeklemek oldukça pratik olacaktır , ayarların nasıl yedeklendiği konusuna Buradaki makalemizde açıklık getirmiştik yine de kısaca hatırlayacak olursak.

Kaspersky ayarlarını içe veya dışa aktar

Kaspersky antivirüs arayüzünü açın ve sol alt köşedeki dişli çark ikonuna tıklayın.

Kaspersky ayarlar

Yeni açılacak pencerede yeralan Ayarları Yönet kısmına tıklayın ve Dışa aktar bağlantısı ile yedeğin nereye alınması gerektiğini belirleyin.

Kaspaerksy dışa aktar ayarı nerde

Eğer bu şekilde uğraşmak yerine bir tıkla masaüstünüze yedek almak istiyorsanız Burada yeralan ve sizler için kodladığımız scripti kullanabilirsiniz.İndirme linkinde yaralan arşiv dosyasını indirdikten sonra zipten çıkartın ve çift tıklayıp çalıştırın , kısa süreliğine bir Cmd penceresi görünecek ve kapanacaktır ardından masaüstünüzde "Kaspersky_settings.cfg" isminde bir dosya oluşacaktır bu dosyayı güvenli bir yere kopyalayabilirsiniz.

Bir tıkla kaspersky ayarlarını yedekle

İlerde ayarlarınızı geri yüklemek isterseniz Üstte verdiğimiz ikinci resimdeki İçe aktar linkine tıklayıp yedeklediğiniz "aspersky_settings.cfg" dosyasını gösterin böylece tüm ayarlarınız geri gelecektir.

Kaspersky ayarları içe aktar

Kaspersky Cloud Ücretsiz sürümünü aşağıdaki indirme linkinden edinebilirsiniz. Gözlemlerime göre Microsoft Defender den daha güvenli olup sistemi daha az yormaktadır. Eğer tarayıcılara eklediği eklentiyi de aktif ederseniz Online bankacılık gibi hassas işlerinizi daha güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

- Kaspersky ve internet bağlantı sorunları Burada

- Kaspersky Normal yöntemle kaldırılmıyor Burada

- Kspersky ücretsiz sürüm ayarları Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Hakan

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha