Kaspersky normal yöntemle kaldırılamıyor


Kaspersky remover
Kaspersky nin ücretsiz sürümünü çıkartmış olması birçok kullanıcıyı memnun etti , Antivirüsler kuruldukları sistemlerde servis kurma Sistem yetkilerini alma gibi işlemleri gerçekleştirirler bu sebepledirki


kaldırılmaları sırasında bir hata meydana gelirse , program ekle kaldırda ikonları görünmeyebileceği gibi revo gibi üçüncü parti yazılımlarla da kaldırılamayabilirler,

Program ekle kaldırda kaspersky yok

bu tür durumlarda Antivirüs üreticilerinin kendi sitelerinde yeralan Remover (silici , kaldırıcı) yazılımların kullanılmaları icab eder. Bende VHD ye kurulu bir sistemimde denemeler yapmak için Kaspersky nin ücretsiz sürümünü kurmuştum , sonrada program ekle kaldırdan kaldırdığımı düşünürken sistemi yeniden başlattığımda kaspersky nin halen sistemde çalışmaya devam ettiğini farkettim.

Kaspersky yükleniyor

Masaüstündeki ikonuna sağ tıklayıp "Dosya konumunu aç" diyerek çalıştığı klasörün içerisinde uninstalleri varsa kullanırım diye aklımdan geçirdim

Kaspersky Dosya konumu

Gel gelelim herhangi bir uninstaller (Program kaldırıcısı) bulamadım.Sizde eğer kendi uninstalleri duruyorsa bunu kullanabilirsiniz.

Kaspersky uninstaller yok

Bu nedenledirki Kaspersky sitesine giderek Kaspersky Uninstaller isimli küçük uygulamayı indirip sistemimdeki antivirüsü temizledim işte adımları.

Kaspersky program kaldırda görünmüyor nasıl kaldırılır

1. Kaspersky resmi sayfasında yeralan Buradaki aracı indirelim

2. Ardından sağ tıklayıp engellemeyi kaldır diyelim (Düzgün çalışması için gerekli)

Kaspersky engellemeyi kaldır

3. Kavremvr.exe dosyasını çalıştırdığımızda ilk ekranda sözleşmeyi kabul ediyormusunuz ekranı gelecektir buraya onay verip geçelim ardından aşağıdaki gibi ürün seçim ekranı gelecektir.

Kaspersky resmi kaldırıcı (Uninstaller)

burada hangi ürünü kullanıyorsak aşağı açılır menüden seçmemi gerekmektedir Bendeki Ücretsiz kaspersky (Free) olduğundan seçimi buna göre yaptım. İşlem kısa sürede sonlanacaktır. Başarılı şekilde kaldırıldıysa sistemimizi yeniden başlatmamız gerektiğini belirten bir ekranla karşılaşacağız.

Kaspersky kaldırıldı

Sistemi yeniden başlattığımızda kaspersky nin sistemden silindiğini gözlemleyebiliriz. yazının başında da belirttiğim gibi normalde çalışması gereken Uninstallerler nedense bu sefer iş görmedi , bence herhangi bir kaspersky ürününü kaldırmak için son çare olarak resmi Uninstallerini kullanmak sorunlu kaldırmalarda çözüme ulaştıracaktır.

- Kaspersky ücretsiz Antivirüs sürümü indirime sunuldu Burada

- Kaspersky 2019 Ücretsiz sürüm ayarları Burada

- Bitdefender Ücretsiz antivirüs sürümü incelemesi Burada

- Rootkit temizleme araçları Burada

- Avast ücretsiz sürümünü minimum şekilde kuralım Burada

- Windows Defenderin sildiği dosyayı geri getirelim Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for hakan polat

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha