Birden çok word belgesi nasıl birleştirilir


Microsoft word ile belge birleştirmek
Bazen elimize birleştirilmesi gereken birden çok word belgesi geçmektedir, hemen herkesin aklına gelen ilk yöntem ise bu word belgelerindeki birinin içeriğini kopyalayıp diğerine yapıştırmaktır. Eğer sayfa sayısı


az olan birkaç word belgesi ile çalışıyorsanız bu çözüm sağlıklı bir sonuç verebilir , gel gelelim yüzlerce sayfadan oluşan word belgelerinde en iyisi word un bize sunduğu yerleşik işlevleri kullanarak birleştirme yapmaktır. Aşağıdaki yazıda Microsoft Word 2016 kullanılarak birden fazla word dosyasının birleştirilmesi işlemi anlatılmaktadır. Aşağıdaki yöntem sadece iki Word dosyası arasında değil , mesela Txt, odt, xml, pdf veya html gibi dosya türlerinden yeni bir word dosyası oluştururken de kullanılabilir.

Microsoft Word belgelerini birleştirelim

Başlamak için yeni bir Word belgesi oluşturun. Teorik olarak diğer belgelerle birleştirmek istediğiniz ilk belgeyi de kullanabilirsiniz fakat eğer yeni bir belge yerine diğerleri ile birleştirilecek ilk belgeyi kullanacaksanız Yedek almanızı şiddetle öneririm.

1. Microsft Word u açalım ve boş bir belgedeyken Ekle sekmesine geçelim word belgesini tam ekran açmanız bazı simgeleri daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır. sağ taraftaki Nesne ikonuna tıklayalım ve aşağı açılır menüden "Dosyadan metin..." kısmını seçelim

Dosyadan metin

2. Açılan seçim diyalog penceresinin sağ alt köşesindeki dosya türleri kutucuğunu "Tüm dosyalar (*.*)" şekline getirelim, böylece mesela birleştireceğimiz dosyalardan birinin uzantısı .txt te olsa sorunsuz birleştirebiliriz.

Word belge birleştirme

Aralık butonuna tıklanması, yalnızca belirli bir aralığın içe aktarılması için bir seçenek sunar, örn. Seçilen belgenin yalnızca 1 ile 10 arasındaki sayfaları seçilebilir.

Word belgesi birşeltirmede aralık

Örnek olması açısından 3 adet belge hazırladım bunlardan ilk ikisi word diğeri .txt uzantılıdır , içlerine de birer satırlık yazı yazdım.

birlestirilecek belgeler

3. Açık olan ilk sayfada dikkat edilecek şey imleci yazıların bitimyerinde veya bir sonraki satırda konumlandırmaktır yoksa ilk sayfadaki yazılar silinebilir. Ekle butonuna bastığımızda ilk sayfada imleci konumlandırdığımız yerden itibaren seçtiğimiz belgelerdeki yazılar birleştirilecektir.

Ms word te belge birleştirme

Üstteki resimde de görüldüğü üzere 3 adet belgenin birleştirilmesi sağlanmış ve yazılar alt alta sıralanmıştır. Deneme maksatlı Word belgesine küçük bir PDF belgesi eklemeye çalıştığımda, PDF'nin Word'e dönüştürülmesini başlatmak için "ok" düğmesine basmadan önce yaklaşık 10 saniye dondu. İşlem birden fazla belgeyi aynı anda birleştirmek için oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Microsoft Office nin alternatifi olan açık kaynak kodlu LibreOffice de aynı işlevi desteklemektedir.

- Microsoft Word direkt boş belge ile başlasın Burada

- Word dosyasını Pdf olarak kaydedip şifre koymak Burada

- İki Microsoft word belgesini karşılaştıralım Burada

- Word otomatik olarak son çalıştığımız belgeyi açsın Burada

- vbs ile boş Word veya Excel belgesi açalım Burada

- Word belgesindeki resim arkaplanını şeffaf yapalım Burada

- Word a yapıştırılanlar düz metin şeklini alsın Burada


8 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for byk
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for murat
  5. Avatar for Velociraptor
  6. Avatar for Naci Ceylan
  7. Avatar for Velociraptor
  8. Avatar for Ebru Songül

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Captcha