WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir


WhatsApp Parmak izi kilidi nasıl etkinleştirilir
WhatsApp Popüleritesini reklamlardan ve arkasındaki Amerikan istihbarat örgütünden almaktadır. Yazılım olarak çok kaliteli bir uygulama hiçbirzaman olamadı lakin insanların pekte umrunda olduğunu

sanmıyorum neticede şu an popülerse gerisine bakılmıyor. WhatsApp ekibi, uygulamaya parmak izi kilitleme özelliğini ekledi , Parmak izi ile açılma mekanizması içeren bir Google Android cep telefonunuz varsa, aynı parmak izi kilidi korumasını WhatsApp için etkinleştirebilirsiniz. Elbette whatsApp nin en son sürümüne yükseltmeniz gerektiğini de hatırlatırım.

WhatsApp ye parmak izi koruması mekanizmasının entegre edilmesi özellikle Cep telefonlarını çocuklarına ya da başkalarına video izlemesi, oyun oynaması için vermek zorunda kalan fakat WhatsApp mesajlarının yanlışlıkla da olsa okunmasını istemeyen kişilerin işine yarayacaktır aktif edildiğinde telefonun sahibinden başka hiç kimse WhatsApp'daki sohbetlere erişemez ve bunları okuyamaz.

WhatsApp de parmak izi kilidi korumasını aktif edelim

1. Cep telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın, sağ üst köşedeki 3 nokta menüsüne dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.

WhatsApp ayarlar

2. Açılan pencerede Hesap kısmını seçin ve sonraki ekranda Gizlilik menüsüne dokunun

WhatsApp hesap ve gizlilik

Gizlilik menüsünün en dip kısmında "Parmak izi kilidi" yeralmaktadır buraya dokunun ve yeni açılacak ekrandaki "Parmak izi ile aç" özelliğini açık konuma getirin.

Whatsapp parmak izi kilidi

Özelliğin açıklamasında şu ifade yeralmaktadır ; Bu özelliği etkinleştirdiğinizde WhatsApp ı açmak için Parmak izi kullanmanız gerekecek , WhatsApp kilitli olduğunda aramaları yanıtlamaya devam edebilirsiniz. Parmak izi ile aç özelliğini aktif ettiğinizde sizden bir parmak izi onayı isteyecektir.

WhatsApp parmak izi koruma süresi

Parmak izinizi onaylayıp , Otomatik olarak kilitleme süresini kendinize göre ayarlayabilirsiniz , varsayılan olarak 1 Dk dır. Aynı ayar ekranında birde "Bildirimlerde içeriği göster" ayarı bulunmaktadır , ayarı ektif ederseniz , Yeni mesaj bildiriminde gönderenin ve mesaj metninin ön izlemesini gösterir.

WhatsApp, telefonunuzda bulunan ve parmak izlerinizi kullanarak telefonunuzun kilidini açmak üzere ayarladığınız aynı parmak izi verilerini kullanır. WhatsApp’ta parmak izi kilidini etkinleştirdiğinizde, uygulamayı her başlattığınızda veya Ayarlar’da belirlediğiniz belirli bir zaman aralığından sonra parmak izinizi kullanarak uygulamanın kilidini açmanızı isteyecektir.

WhatsApp parmak izi sensörü

NOT: Üstteki ayarlar whatsApp nin Sürüm : 2.19.308 numaralı versionunda uygulanmıştır sizin sürüm numaranız bundan düşükse WhatsApp uygulamasını güncellemeniz gerekecektir. Ayrıca telefonunuzun Parmak izi okuma özelliği bulunmalıdır. Yoksa zaten özelliği kullanamazsınız.

- WhatsApp masaüstü uygulamasını kullanmayın Burada

- Whatsapp'da Arama Zil Sesi nasıl değiştirilir Burada

- Whatsapp yolladığımız resimlerin boyutunu düşürmesin Burada

- WhatsApp'da Duvar Kağıdı nasıl değiştirilir Burada

- WhatsApp de sohbet mesajlarını topluca silin Burada

- WhatsApp'ta Mavi Ve Gri Tik Nedir Nasıl Kaldırılır Burada

- Line deki Resmi whatsapp de paylaşmak Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha