Firefox Android te Araç Çubuğu konumunu değiştir


Firefox Android te Araç Çubuğu konumu
Mozilla Firefox web tarayıcısı kullanıcılara sürekli yeni özellikler sunması ile en popüler tarayıcılar arasındaki yerini korumayı sürdürüyor. Android için firefox un son sürümlerinde , artık Android te


kullanılan renk temasını desteklemektedir ayrıca Firefox un dinamik olarak cep telefonunuzun teması ile aynı renk temasını benimsemesini sağlayabilirsiniz ve isterseniz Koyu tema veya açık temayı da seçme şansınız bulunuyor. Son sürümdeki yeniliklerden bir diğeri ise ; PDF dosyaları için tam destek eklenmiş olmasıdır. Artık Web sayfalarındaki PDF dosyalarını doğrudan Firefox web tarayıcısında görüntüleyebilirsiniz böylece Harici PDF görüntüleyici uygulamalarını indirmeye gereksinim duymayacaksınız. Gelelim asıl konu başlığımıza ; Artık Firefox Android sürümlerinde , Kullanıcı araç çubuğunun, konum çubuğunun veya diğer adı ile gezinme çubuğunun konumunu aşağı veya yukarı olarak değiştirebilirsiniz.

Firefox ta Araç (Konum veya gezinme) Çubuğunu Alta veya Üste al

Android cihazlarda Firefox tarayıcısı araç çubuğunun konumunu şu şekilde değiştirebilirsiniz.

1. Android akıllı telefonunuzda Firefox web tarayıcısını başlatın.

2. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp Ayarlar kısmını seçin.

3. Yeni açılan sayfada Özelleştir kısmına dokunun.

Firefox Adres çubuğu konumu

4. Son olarak Araç çubuğu başlığı altında bulunan Üstte veya Altta seçeneklerinden birini Tercih edin, İşlemler bukadar. Firefox arayüzüne geri dönmek için Geri butonuna dokunun. Aynı ekranda Temanızın Koyu mu yoksa açık mı olacağını belirleyebilirsiniz. Böylece URL kısmı tercihinize göre yer değiştirecektir.

Akıllı telefonunu iki elinizle birden kullanıyorsanız, araç çubuğunun üstte olması Pratiklik sağlayacaktır. Ancak, tüm yazma ve dokunma işlemleri için yalnızca bir elinizi kullanıyorsanız, URL çubuğunun dip kısımda konumlanması en iyi sonucu verecektir. Bunun nedeni, alt konumun başparmağa daha yakın olmasıdır.

Firefox Gezinme (URL) Çubuğu konumunu değiştir

Muhtemelen diğer tarayıcılarda bu desteği farklı şekilde sunmuşlardır yada yakında sunacaklardır.

- Telefon belirlediğiniz bir saatte kapanıp açılsın Burada

- Android telefonda el feneri nasıl aktif edilir Burada

- Android telefonda Numaranızı gizleyin Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Kemal

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha