Oyunları yedekleyip kaldığınız yerden devam edin


Oyunları yedekleyip kaldığınız yerden devam edin
Kendi çocukluğumdan biliyorum , oyun belirli yaşlarda ekmek su gibi bir ihtiyaçtır hatta yetişkinlerin bazılar boş zamanlarında bilgisayarlar oyunu oynamaktan hoşlanır. Peki ama ya bir oyunun belirli seviyelerini


geçtikten sonra aniden elektrikler kesilirse veya bilgisayarınız çökerse ? Oyunda aynı seviyeye gelmek için tekrar baştan başlamanız gerekebilir. Ludusavi ücretsiz bir oyun yedekleme aracıdır. 10.000'den fazla bilgisayar oyununu destekler (Rust ile yazılmıştır) fakat desteklemediği oyunları da ekleyebilirsiniz.

Normalde Steam gibi platformların bir buluta kaydetme seçeneği vardır ve bu, farklı cihazlarda oyun oynarken bile çalışır fakat Eğer oyunda birşeyleri bozarsanız ozaman iş karışır. Hiçbir oyuncu bazı oyunların inanılmaz derecede uzun veya yavaş geçen bölümlerini tekrarlamak istemez ayrıca çoğu eski oyunda buluta kaydetme seçeneği bulunmaz bu gibi durumlarda yerel bir yedeğinizin olması işinizi çok kolaylaştıracaktır tüm bunlara ilaveten yeni bir bilgisayar aldığınızda veya sisteminizi formatladığınızda da oyun yedekleri sayesinde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşte tüm bunları Windows, Linux ve macOS işletim sistemlerinde çalışabilen Ludusavi programı sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ludusavi uygulaması ile Oyun nasıl yedeklenir

Yazılımı Buradaki indirme linkinde edinebilirsiniz. Arayüzü son derece kullanıcı dostu olan bir GUI ye sahiptir. Programı başlattıktan sonra, Yedekleme Moduna (Backup Mode) geçebilir ve ardından Yedekleme (Back up) butonuna tıklayabilirsiniz, yazılım sisteminizi otomatik olarak tarar ve algılanan oyunların bir listesini görüntüler.

Ludusavi ile oyun yedekle

Yedekleyeceğiniz oyunu seçin , ardından hedef klasörü seçmeniz ve işlem tamamlanana kadar beklemeniz yeterlidir. Yedekleme verileri, genellikle kullanıcı profili klasöründe saklanan tek bir klasöre kaydedilir. Yedekleme , oyuna bağlı olarak hem dosyaları hem de kayıt defteri girdilerini kaydedebilir. Oyun verilerini geri yüklemek için, önce Yedekleme Modundan oyun adını seçmelisiniz , ardından Geri Yükleme Modu sekmesini seçmeniz yeterlidir gerisini o halleder. yazılımın ayrıca Komut istemi dediğimiz Cmd desteği de vardır. Alternatif uygulama arayanlar Aşağıdaki yazılımlara da gözatabilirler :

1. Game Backup Monitor - Anasayfası , yazılıma çok eski bir Oyun olan Laser Age i bile Setup - Add Game wizard kısmından ekleyebildim. Sizde herhangi bir oyunu aynı yöntemle ekleyebilirsiniz.

Game backup Monitor

2. Game save manager - Anasayfası . GameSave Manager'ı açın ve 'Make A Backup' bağlantısını tıklayın. Sisteminiz taranacaktır ardınan yedeklemek istediğiniz her şeyi işaretleyip yedekleme konumu belirtin.

Game save manager

Elbette birden fazla yazılım kullanmak ta farklı bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

- Online oyunlarda ping süresini düşürelim Burada

- PSP oyunlarını bilgisayarda oynayın Burada


2 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Ali

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha