Android telefonda Bluetooth ismini değiştirelim


Cep telefonunda Bluetooth ismi değiştirmek
Kablosuz ağ ve Bluetooth cep telefonlarında en az mobil internet kadar çok kullanılan iki özelliktir , birkaç arkadaş biraraya gelse genellikle bluetooth üzerinden birbirlerine çektikleri resimleri atarlar.


Şöyle bir senaryo düşünelim ; beş arkadaş buluşsun fakat dört tanesinde aynı model ve marka telefon olsun eğer hepsinde Bluetooth açıksa işler karışacaktır ve en pratik çözüm ise Bluetooth isimlerini değiştirmektir. Android sürümüne göre küçük farklılıklar olsada tüm sürümlerde bluetooth ismi değiştirme özelliği mevcuttur. Oldukça kolay olan bu işlem farklı durumlarda işimize yarayabilir mesela ismi değiştirdikten sonra Bilgisayar ile tekrar bağlantı kurup resim aktarımı denenebilir.

Android telefonda Bluetooth ismi nasıl değiştirilir

Bluetooth ismi değiştirmek istiyorsanız öncelikle bluetoothunuzun açık olması gerekmektedir , yoksa ismini değiştirmek için gerekli ayarlara ulaşamazssınız , Bluetooth u açmanın en kolay yolu ise telefon ekranının üst kısmınıda yeralan ve Pil yüzdesi ile saatin yeraldığı kısmı aşağıya doğru kaydırmak ve sonrada Bluetooth simgesine tıklamaktır , bluetooth simgesi aktif hale gelecektir .

Android telefonda bluetooth

Ardından telefon arayüzündeki Ayarlar simgesine tıklayalım ve açılan ekranda bluetooth özelliğine dokunalım

Android Bluetooth ayarları

Karşımıza eşlenen cihazların gösterildiği ve bulunabilirlik ayarlarını yapabileceğimiz bir ekran gelecektir burada yeralan "Cihaz adı" kısmının üstüne tıklayalım ve sonraki ekrandaki telefonumuzun ismini istediğimiz isim ile değiştirelim.

Oreoda bluetooth ismi nasıl değiştirilir

Üstteki tüm ayarları Android Oreo 8.1 sürümünde gerçekleşetirdim. Sizlere tavsiyem kullanmadığınız zamanlarda kablosuz ağ , bluetooth veya konum hizmetini kapalı tutmanızdır çünkü bunlar en çok pil tüketen akıllı telefon özellikleridir. aslında cep telefonu ile çok konuşan kişilerin maruz kaldığı radyasyon konusunu da göz önüne aldığımızda küçük çocuklara asla verilmemesi gerekmedikçe kullanılmaması insan sağlığı açısından en faydalı olandır.Aynı şekilde Evlerimizde kullandığımız kablosuz ağın (Wifi) yatarken kapatılması ve çocukların odalarından mümkün olduğunca uzak tutulması gerekmektedir. Bu konuda yapılan araştırmaları Buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz

- Android telefonlarda zaman ayarlı fotoğraf çekmek Burada

- Cep telefonu sesini bilgisayar hoparlöründen dinleyelim Burada

- Android telefonlarda pil çabuk bitiyor sorunu Burada

- Cep telefonu internetini Bilgisayarımızda kullanalım Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada

- Chrome Android sürümünde kayıtlı şifreleri görmek Burada


4 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha