Microsoft Edge de tüm favoriler nasıl silinir


Microsoft Edge de tüm favorileri ve şifreleri silin
Sistemimde birden fazla tarayıcı kullanırım bunlar ; Chrome , Edge , Firefox , Iron , Cent Browser ve operadır. Geçenlerde Microsoft Edge yi açtığımda , google chrome deki bütün favorileri , kullanıcı adı ve şifreleri


bire bir kendisine aktardığını farkettim , oysa ben edge yi sadece bazı denemelerde kullanırım ve asla hafızasında şife gibi hassas verileri saklamasını istemem. Bunun nasıl ve neden olduğu konusunda bir fikrim yok lakin son derece dikkat çekici bir durum , şöyle bir düşünün ; kendi kendine Chromedeki kayıtlı tüm şifreleri almış sonrada bulut hizmetine yüklemiş , yani Web sitelerine giriş için kullandığınız tüm kullanıcı adları ve şifeleri Microsoftun eline geçmiş demektir. Bunu yaptımı bilmiyorum neticede şifrelerini bulut hizmetlerine yüklememeye özen gösteriyorum.

Bu veya farklı bir sebeple Microsoft EDGE tarayıcısının hafızasındaki Bütün kullanıcı adı , şifre ve favoriler listesini silmek ve sanki yeni kurulmuş bir hale getirmek istiyorsanız şu adımları izlemeniz gerekir.

Microsoft EDGE tarayıcısındaki bütün kullanıcı adı ve şifreleri silin

Bilgisayarınızı tamirciye veya bir arkadaşınıza kısa süreliğine ödünç verecekseniz yapmanız gereken en önemli şey tarayıcınızın kaydettiği bütün kullanıcı adı ve şifreleri silmek olmalıdır.

1. Microsft EDGE tarayıcısını açın ve klavyenizdeki Ctrl + Shift ve Delete tuşlarına aynı anda basın.

ctrl shift delete

veya tarayıcının adres satırından aşağıdaki komutu verin.

edge://settings/clearBrowserData

Karşınıza Gözatma verilerini temizle penceresi açılacaktır.

Edge de gözatma verilerini Temizle

2. Aşağı açılır menüden Tüm zamanlar'ı seçin ve orada yeralan parolalar dahil tüm kutucuklara tik koyun. Son işlem olarak ta Şimdi Temizle butonuna tıklayın.

Microsoft EDGE tarayıcısındaki bütün Favoriler nasıl silinir

Taryıcının hafızasındaki kullanıcı adı ve şifreleri sildik ama halen Favorilerimiz duruyor bunları da silmek için tarayıcının adres satırına aşağıdaki kodu yapıştırın ve enter tuşuna basın.

edge://favorites/

Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. İlk kutucuğa tik koyduktan sonra hepsini silmek için klavyenizdeki Ctrl + A tuşlarına aynı anda basın böylece tüm kutucuklara tik konmuş olacaktır.

EDGE Favorileri nasıl silinir

Artık tek yapmanız gereken şey sağ üst köşede yeralan Sil butonuna tıklamaktır. Böylece Bilgisayarınızı vereceğiniz kişiler ne favorilerinizi nede kullanıcı ismi ve şifrelerinizi göremeyeceklerdir. Ek güvenlik önlemi olarak Microsoft EDGE yi kaldırabilirsiniz işlemin nasıl yapılacağını Buradaki başlığımızda açıklamıştık.

- Edge ziyaret ettiğiniz tüm siteleri bing'e raporluyor Burada

- Microsoft EDGE yi bloklayın Burada

- Microsoft EDGE nasıl kaldırılır Burada


4 Yorum Var
  1. Avatar for Velociraptor
  2. Avatar for Metin S
  3. Avatar for Velociraptor
  4. Avatar for hayto

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha