Microsoft EDGE ye çeviri özelliği ekleyelim


Microsoft EDGE translate eklentisi
Googlenin çeviri özelliğinin popüleritesi malum , bilmediğimiz yabancı bir kelime olsa hemen online çeviri aracı ile Türkçe anlamını öğrenmeye çalışıyoruz hatta eminimki sırf bu yüzden Google Chrome yi

varsayılan tarayıcı olarak kullananlar vardır. Microsoft EDGE ise rakip tarayıcılar ile yarışabilmek adına birçok yeni özellik kazanıyor ve bizde sizlerle bunları elimizden geldiğince paylaşmaya çalışıyoruz , EDGE de yerleşik olarak bir çeviri özelliği bulunmaz fakat küçük bir eklenti sayesinde chromedekine benzer bir çeviri özelliği elde etmek mümkündür , Microsoft Edge tarayıcısına Tercüme özelliği eklediğimizde, 60 tan fazla dilde metinleri çevirebiliriz. Eklenti tüm öğretmenler, öğrenciler ve kişisel kullanım için yararlıdır, aşağıdaki yazımızda bu işlemin nasılını adım adım izah etmeye çalışacağız.

Microsoft EDGE tarayıcısına Tercime özelliği eklemek

Kullanacağımız eklenti Microsoft Store de yeralan bir çeviri eklentisi olup Linke tıkladığımızda eğer "Microsoft Store adlı uygulamayı aç" uyarısı verirse , Microsoft Store Adlı uygulamayı aç mavi butonuna tıklayalım Sonrasında karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir , burada tek yapılması gereken "Al" butonuna tıklamaktır.

Microsoft Store Çeviri uygulaması

hemen akabinde bize Microsoft hesabı kullanmamız için bir bir uyarı verecektir ben hayır teşekürler dedim , eğer sizde bir şekilde indirme yapmazssa Microsoft hesabını deneyebilirsiniz.

Microsoft Store oturum aç

Bu arada eklentiyi kurmak için Windows Update özelliğinin açık olması gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyorum yoksa hata verecektir. yükleme işlemi tamamlandığında sağ alt köşede "Şimdi yüklendi göz atın" diye bir uyarı penceresi belirecektir.

Microsoft EDGE çeviri özelliğini başlatalım

Yüklenen çeviri özelliğini yüklemenin tamamlandığını belirten ekran üzerinden başlatabilirsiniz.Başlat butonuna tıklandığında tarayıcı sağ üst köşesinde çeviriyi açmak için bir pencere belirecektir buradaki "Aç" butonuna tıklayalım.

EDGE çeviri eklentisini başlatalım

Artık çeviri özelliği kullanıma hazırdır mesela ingilizce bir sayfayı açtığımızda adres barının sonunda bir çeviri simgesi belirecektir buraya tıkladığımızda sayfayı çevirebileceğimiz bir pencere görüntülenecektir , Çevir butonuna tıklayıp sayfayı komple dilimize çevirtebiliriz.

Microsoft Edge de sayfayı çevirmek

Eğer kısmi bir çeviri yapacaksak sayfadaki metnin belirli bir kısmını seçelim ve sağ tıkladığımızda açılan Metni çevir kısmına tıklayalım.

Nicrosoft EDGE kısmi çeviri

Genel olarak bakıldığında oldukça işe yarar bir eklenti , Googlenin çeviri özelliği ile hemen ehmen aynı şekilde çeviri yapıyor, elbetteki her iki çeviri özelliğinde de zaman zaman hatalar olabiliyor.

- Microsoft EDGE Şifrelerini kolayca görüntüleyin Burada

- Microsoft EDGE yi Onaralım veya sıfırlayalım Burada

- Microsoft Edge nasıl kaldırılır Burada

- Windows 10 da Microsoft Edge kısayolunu oluşturmak Burada

- Microsoft EDGE de sekme sesi nasıl susturulur Burada2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha