Logitech ürünlerinde Firmware güncellemesi nasıl yapılır


logitech firmware güncelle
Firmware, bir donanım aygıtında yeralan bir yazılım veya komut kümesidir, temel olarak belirli cihazların yaptıkları görevleri yerine getirmesi için gereken bir dizi talimattan oluşur. Yazılımın aksine,

Firmware donanım üzerinde belirli işlevleri yerine getirmek için oluşturulmaz, bunun yerine donanımın temel işlevlerini yerine getirmek için kullanılır. Firmware genellikle bir donanım aygıtının flash ROM'unda saklanır. (PROMS, EPROM, EEPROM) ve cihaz kapansada Bellekte kalır , ROM "salt okunur bellek" olsa da, aslında bir tür flash bellek olduğu için flash ROM yeniden yazılabilir veya özel yazılımlarla silinebilir. Firmware , günlük hayatta kullanılan birçok cihazda bulunur , bunlar Modem , buzdolabı, çamaşır makinası , Televizyonlar , Buzdolapları , Cep telefonları ... Firmware aynı zamanda bu cihazların çalışmasıyla ilgili her şeyi kontrol eden bir işletim sistemi görevi görür. Firmware güncellemeleri genellikle hataları düzeltmek, yeni özellikler sunmak ve güvenliği artırmak için sunulur. Bazı internet özellikli cihazlar düzenli olarak yeni Firware varmı diye kontrol eder ve otomatik olarak indirip kurarken, diğer cihaz üreticileri kullanıcının Firmware güncellemelerini kontrol etmek ve güncellemek için üreticinin web sitesini ziyaret etmesini isterler.

Firmware Güncellemesi

Logitech ürününüzün Firmware güncellemesi varmı kontrol edin

Logitech 1981 yılında İsviçrenin Lozan kentinde kuruldu ve kısa sürede dünya çapında bir Marka haline geldi, Eğer elinizde herhangi bir Logitech ürünü varsa mesela Klavye , Mouse (Fare) ... Firmware si güncelmi değilmi diye kontrol edebilirsiniz. Aşağıda adım adım Logitech Firmware güncellemesi anlatılmıştır.

1. Logitech ürününüzün Firmware si güncelmi diye kontrol etmek için Logitech in web sitesinden "Firmware Update Tool" u indirmeniz gerekecektir. Bu uygulama Portabledir ve kurulum gerektirmez. Sayfa sonundaki linkten edinebilirsiniz.

2. Logitech cihazınızın kablosuz alıcısını Bilgisayarınızın USB bağlantı noktalarından birine takın ardından yazılımı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

logitech firmware güncelleme yazılımı

Bu yazılım, cihazlarınızı otomatik olarak algılayabilir ve gerekirse Firware yi (Ürün yazılımı) güncelleyebilir. Üstteki arayüz geldiğinde Continue Butonuna tıklayın.

3. Eğer herhangi bir Firmware güncellemesi varsa yazılım bunu bulacak ve USB dongle (USb alıcısı) veya klavye nin Firwaresini güncelleyecektir.

logitech firmware güncelleniyor

4. Güncelleme işlemi tamamlandığında Cihazınız başarılı şekilde güncellendi anlamına gelen "Your Devices have been successfully Updates" mesajı belirecektir.

Logitech Firmware güncellemesi tamamlandı

Close butonuna basıp Firmware güncelleme uygulamasını kapatabilirsiniz. Tüm Logitech alıcı ve klavyeleri bu yazılım tarafından desteklenmeyebilir. Eğer yazılım Logitech ürününüzü algılamıyorsa Kullandığınız ürün ile ilgili Firmware güncellemesine gerek görülmemiştir.

- Logitech Unifying Teknolojisi nedir ne işe yarar Burada

- Pili en uzun dayanan Kablosuz fare (Mouse) - Burada

- Windows 10 da kulaklıktan ses gelmiyor Burada

- Windows 10 da Mikrofon yada Hoparlörü devre dışı bırakalım Burada

- Farenin bize sağladığı az bilinen kolaylıklar Burada

- Fare birincil düğmesi nasıl değiştirilir Burada

- Aniden bozulan USB 3.0 Portları Burada

- Klavyedeki windows tuşunu iptal etme Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha