Mobil Google chromede Anasayfa ayarı


Mobil Google chromede Anasayfa ayarı
Android sistemi Google ye ait olduğu için hemen hemen tüm Android içeren akıllı telefonlar varsayılan tarayıcı olarak Google chrome ile birlikte gelir. Kullanıcılarda haliyle chrome tarayıcısı ile internette


gezinirler, Chrome tarayıcısını cep telefonunuzda çalıştırdığınızda, Google logosunu, arama kutusunu , sık veya son ziyaret edilen web siteleri simgelerini veya sabitlenmiş kısayolları gösteren varsayılan ana sayfayı yada başlangıç sayfasını açar. Ana sayfada ayrıca, üçüncü taraf web sitelerinden alınan birkaç sponsorlu, tanıtılmış ve ilgi alanına dayalı haber makalesi içeren haber akışı gösterilmektedir.Kullanıcıya haber akışları için Gizle veya Göster diye iki seçenek sunulmuştur.

Android chrome anasayfa ayarı

Birçok Chrome kullanıcısı bu varsayılan ana sayfayı kendince değiştirmek istemektedir. mesela bazı kullanıcılar boş sayfayı tercih ederken bazıları da en çok kullandıkları web sayfasını ana sayfa yapmayı tercih etmektedirler.

Google chrome Android sürümünde Anasayfayı değiştirin

1. Android telefonunuzda Google chrome yi açın ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunun , aşağı açılır menüden Ayarlar kısmını seçin

Android chrome ayarlar

2. Açılan ekranda Anasayfa kısmına dokunun ve bir sonraki ekranda Şu sayfayı aç yazısına dokunun.

Android chrome anasayfa değiştir

3. Anasayfayı düzenle penceresi açılacaktır buradaki ayar varsayılan olarak "chrome://newtab" şeklindedir siz bu kısımda aşağıdaki kodlardan birini kullanabilir veya dilediğiniz bir web sayfasını ilgili boşlupa girdikten sonra kaydet kısmına tıklayabilirsiniz.

chrome://newtab
about:blank
chrome://newtab#most_visited
https://www.sordum.net 

Üstteki kodlardan "about:blank" google chromede anasayfa butonuna tıklandığında boş bir sayfa açılmasını sağlamaktadır. yine "chrome://newtab#most_visited" kodu sık ziyaret edilenler sayfasının gösterilmesini sağlar. eğer sordum.net i veya başka bir websayfasını anasayfanız yapacaksanız URL sini girmeniz ve ardından kaydet butonuna basmanız yeterlidir. Ben normalde varsayılan ayarları ile kullanıyorum gel gelelim geçenlerde sık ziyaret etmem gereken bir web sayfasını anasayfam yaptım. Hatırlarsanız önceki makalelerimizden birtanesinde Favori sitenizi cep telefonu ana ekranına nasıl ekleyebileceğinizi açıklamıştık bu yöntem birden fazla site ikonunu ana ekranınızda görmenize ve dilediğiniz zaman istediğiniz birtanesini kolayca görüntüleyebilmenize olanak vermesi açısından son derece pratiktir. Aşağıdaki linklerde ayrıntıları okuyabilirsiniz.

- Favori sitenizi Cep telefonu ana ekranına ekleyin Burada

- Favori websayfalarınızı görev çubuğuna ekleyin Burada

- Rehberdeki bir kişiyi favori listesine ekleyelim Burada

- Android Google chromede araç çubuğunu alta alalım Burada

- Android telefonda istediğiniz resmi duvar kağıdı yapın Burada

- Android Cihazlarda Galeride Resim Gizleme Burada

- Androidte Google drive a otomatik yedeklemeyi kapatalım Burada

- Android telefonda doğrudan çevirme ayarları Burada


2 Yorum Var

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha